سکوت وحشتناک جامعه هنری و بازداشت مرضیه وفامهر(بازيگر و كارگردان سينما) همسر ناصر تقواییجامعه هنری ایران به یک سکوت وحشتناک فرو رفته است.هنر به عنوان نماد اعتراضی هر سرزمین این بار به سمت یک بی خاصیتی شدیدپیش می رود.مگر نه اینکه هر هنری که با مردم نباشد.دستمال کاغذی حکومت است که به سطل آشغال انداخته می شود.هنر به عنوان اعتراض ،هنر به عنوان روشنگری،هنر به عنوان حرکت،همیشه باید با مردم باشد و حرف مردم.مرضیه وفامهر متولد 1352، فارغ التحصیل رشته بازیگری است. او به مدت 7 سال تئاتر کار کرده، مدرس هنر در کلاسهای کنکور بوده و در سینما ده سال دستیار کارگردان بوده است. با واروژ کریم مسیحی و ناصر تقوایی همکاری داشته و به دلیل عدم اجرای نمایش هایش و یا سانسور آنها از تئاتر کناره میگیرد و به سینما رو می کند. سال 1382 اولین فیلمش "نبات" را ساخت که در دو فستیوال در ایران و چند فستیوال خارج از ایران نمایش داشت. سال 84 فیلم "باد، 10 ساله" را ساختکه در ایران به نمایش گذاشته نشد...
 
به گزارش ندای سبز آزادی، مرضیه وفامهر، همسر ناصر تقوایی و بازیگر سینما، بیش از دو هفته هست که در بازداشت نیروهای امنیتی به سر میبرد.

تا کنون دلیل این بازداشت به خانواده و یا نزدیکان وی اعلام نشده است، اما به نظر می رسد، دلیل بازداشت وی پخش فیلم "تهران من حراج" ساخته گرناز موسوی است، که وی در سکانسی از این فیلم بدون حجاب در فیلم نشان داده شده است.

فیلم "تهران من حراج" به صورت غیر قانونی در سطح شهر منتشر شده است.


0